چگونه یک مبل تختخواب شو انتخاب کنیم؟ (۸ گام)

چگونه یک مبل تختخواب شو انتخاب کنیم؟ (۸ گام)

آیا بین تمام انتخاب ها مردد هستید؟

در این مقاله جالب به شما کمک می کنیم که چه نکاتی را برای داشتن یک کاناپه تخت خواب شو مناسب در نظر بگیرید .

چگونه یک مبل تختخواب شو انتخاب کنیم؟ - تصویر۱

۱. چگونه می خواهید از آن استفاده کنید؟

اولین چیزی که باید مشخص کرد این است که چگونه می خواهید از کاناپه خود استفاده کنید.

بیشتر تولید کنندگان به یکی از دو فاکتور نشیمن راحت یا خواب راحت اهمیت می دهند, اما تعداد خیلی کمی به هر دو فاکتور توجه می کنند.

بنابراین نکته مهم این است که  نیاز اصلی شما مبل است یا تختخواب.

یک مبل تخت شو همیشه تعادل را برقرار می کند; تختخوابشو یا هرگز بهترین مبل نیست یا ممکن است بهترین قابلیت خواب را فراهم  نکند!

چگونه یک مبل تختخواب شو انتخاب کنیم؟ - تصویر ۲

۲. چقدر می خواهید هزینه کنید

پیدا کردن یک کاناپه تختخواب شو با در نظر گرفتن تمامی ویژگی های کیفیتی و قیمت مناسب معمولا کار آسانی نیست

شما می توانید یک تختخواب شو با کیفیت خوب را, بسته به ابعاد و اینکه خواب یک نفره داشته باشد یا خواب دو نفره از قیمت حدود ۷۵۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان از گالری مبل فرزانه خریداری کنید.

 

چگونه یک مبل تختخواب شو انتخاب کنیم؟ - تصویر ۳

۳. چه مدلی می خواهید

در بازار مدل های متنوعی برای تبدیل کاناپه مبل به تختخواب وجود دارد.

اما سه تا از آن ها که بیشتر مرسوم هستند , کاناپه هایی که به بیرون کشیده می شوند و شکل تخت می شوند که خود این مدل به چند دسته تقسیم می شود  ,   مبل هایی که به سبک ژاپنی ها روی زمین باز می شود و تشک بر روی زمین قرار می گیرد و نیمکت هایی که بصورت تخت استفاده می شوند .

 

چگونه یک مبل تختخواب شو انتخاب کنیم؟ - تصویر 4

۴. کاناپه های باز شو

کاناپه هایی که به بیرون کشیده می شوند و تخت می شوند در بیشتر فروشگاه های مبلمان فروخته می شوند .

این فرم مبل تختخوابشو در چند مدل و مکانیزم ارئه می شوند یک مدل بصورت چرخ دار بوده دارای تشک یک تکه می باشد  و روکش این مدل قابل جدا شدن و شستشو می باشد. (مانند مدل T208)

مدل دیگر تشک از سه تکه ی مجزا ساخته شده است روکش ثابت می باشد و بیشتر شبیه مبلمان معمولی می باشد. (مانند مدل T119)

فرم دیگر این سبک مبل تختخواب شو دو قسمت متصل به هم می باشد که از وسط تا می شود و یک باکس در زیر کفی مبل تعبیه شده است . (مانند مدل T419)

این مدل ها برای نشستن بسیار راحت می باشند و راحتی بسیار خوبی هم در حالت تخت دارند که البته این راحتی تخت بستگی به استاندارد بودن تشک دارد . این مدل ها در سایز ها و ابعاد مختلف ساخته می شود .

باید توجه داشته باشید که برخی از این مدل ها که در گذشته ساخته می شد وزن بسیار زیادی داشت که برای مبلمان خانگی مناسب نیست زیرا امکان جابجایی و نظافت بسیار دشوار بود امروزه با ساده سازی مکانیزم ها وزن این مدل ها قابل قبول می باشد .

 

چگونه یک مبل تختخواب شو انتخاب کنیم؟ - تصویر ۵

۵. کاناپه مدل فوتون

مبل فوتون که بر روی زمین بدون هیچ پایه ای قرار می گیرند , در دهه ی هشتاد مسیر اصلی کاناپه های تختخواب شو را که کاناپه های کشیدنی بود, تغییر داد . این تختخواب شو ها بر اساس اندازه بصورت سفارشی ساخته می شد . مبل های فوتون در مغازه های مخصوص مبلمان و خیلی زود در فروشگاه های بزرگ شمال آمریکا پدیدار شد. تختخواب شو های فوتون عملی و کاربردی هستند , اما راحتی این کاناپه روی هم رفته به جنس تشک , چوب یا فلز ی که مکانیزم تغیر حالت آن را شکل می دهند , وابسته است.

همانطور که گفته شد این دسته از کاناپه ها روی زمین قرار می گیرند و تمام مکانیزم تغیر حالت در درون کار قرار می گیرد و معمولا چون فریم کلی مجزا ندارد که چهار چوب کاناپه را تشکیل دهد آسیب پذیری بالایی دارد . تشک مبل تخت شوی فوتون معمولا از پنبه حلاجی شده و یا فوم با تراکم کم ساخته می شود که نباید از ۶۸۰ گرم کمتر باشد . اگر شما در نهایت این مدل را انتخاب کردید باید به راحتی خواب و استحکام و جنس تشک خیلی توجه کنید

 

چگونه یک مبل تختخواب شو انتخاب کنیم؟ - تصویر ۶

۶.نیمکت راحتی

نیمکت های راحتی که اصطلاحا دانپورت نامیده می شود حدود ۱۹۴۰ میلادی یا دیرتر بوجود آمد.

از ویژگی های این کاناپه ها ۸ اینچ تشک استاندارد است که در کف آن فنرهایی برای ایجاد حالت فنری و کشسانی در کف نیمکت تنیده شده است. تشک به خاطر مکانیزم فنری جیر جیر می کند این کاناپه های تختخواب شو در اصل یک تخت می باشند که فرم کاناپه ساخته می شوند .

 

چگونه یک مبل تختخواب شو انتخاب کنیم؟ - تصویر ۷

۷. انواع دیگر

چندین نوع دیگر از محصولات تغییر شکل دهنده نیز در بازار موجود است اما آنها عموما بصورت عملی و استفاده ی دائم مثل محصولاتی که معرفی شد, کارایی ندارند . قبل از خرید توجه کنید که: اگر شما دارید یک تختخواب شو می خرید که دوستش دارید سعی کنید یک کاناپه ی خوب بخرید که مهمان شما از استراحت روی آن لذت ببرد.

هیچ چیز ویرانگر تر از یک شب خواب بد ,برای ملاقات بعدی میهمان ما نیست.

 

چگونه یک مبل تختخواب شو انتخاب کنیم؟ - تصویر ۸

۸. روکش مبل و تخت

مساله مهم دیگری که باید به آن توجه کنید کاور برای تشک است بعضی از کاناپه های تختخواب شو خود کاور دارند و بعضی هم طوری طراحی می شوند که امکان قرار گرفتن کاور تشک روی آنها هست. که از روکش مبل محافظت می کند البته معمولا برای کاناپه های تختخواب شو زمان تخت همه بر روی تشک ملافه پهن می کنند.

چون اساسا پارچه های مبلی لطافت ملافه های خواب را ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *